Kamienica wolnostojąca w Centrum Siedlec z działką 1242 m2  

 

Oferta dotyczy wolnostojącej Kamienicy z piękną historią, w ścisłym Centrum miasta Siedlce przy ul. Sienkiewicza woj. mazowieckie wraz z dużą niezabudowaną działką.


        W sąsiedztwie obiektu znajdują się budynki mieszkalne oraz budynki o funkcji mieszkalno -usługowej jak i użyteczności publicznej (sklepy, szkoły, urzędy czy restauracje). Dodatkowo warto podkreślić strategiczne położenie m.in. dworzec PKP czy PKS znajdują się 700 metrów od obiektu - w takiej samej odległości. Nie dałoby się też pominąć prowadzonej obecnie budowy drogi szybkiego ruchu (jako część obwodnicy Warszawy) w niedalekim sąsiedztwie. Położenie nieruchomości w ścisłym centrum miasta sprawia, że dojazd do niej jest łatwy z każdej strony miasta zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak również w indywidualnym zakresie. Wokół znajduje się wiele miejsc parkingowych. Dwupasmowa droga wzdłuż nieruchomości jest o nawierzchni asfaltowej z chodnikami z kostki betonowej.        

Należy podkreślić, że ten „pałacyk” wyjątkowo prezentuje się w swoim otoczeniu, a jego wyjątkowy charakter wolnostojący wyróżnia go  spośród pozostałych budynków w rejonie ulicy Sienkiewicza. Posesja jest ogrodzona i strzeżona.          

Powierzchnia zabudowy kamienicy wynosi 200 m2.
Budynek piętrowy na równej i ustawnej do zabudowy działce o powierzchni 1242 m2, wybudowany w 1900 roku. Niepodpiwniczony, posiada dodatkową powierzchnię nad piętrem w postaci strychu. Składa się z 11 pomieszczeń, 2 kuchni i 2 łazienek. Ściany (zewnętrzne) murowane, w większej części otynkowane, stropy i schody, stolarka okienna zewnętrzna -drewniane.
Dach drewniany –kryty papą. Ściany wewnątrz z tynkami cementowo – wapiennymi, częściowo pokryte tapetą. Podłogi są drewniane. Obiekt ten posiada instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, podłączenie do sieci gazowej miejskiej.

Kamienica ta jest reprezentacyjna, klimatyczna,  z charakterem, elegancka i niezależna w stosunku do innej zabudowy w mieście Siedlce. Co istotne, posiada bardzo ważną cechę na tle miasta – to jest wyróżniający się styl co sprawia, iż nieruchomość tą można zagospodarować na różne cele i pod każdy rodzaj działalności. Szczególnie w tym otoczeniu pasowałby dopracowany z zachowaniem ducha epoki secesyjnej obiekt – instytucja bankowa, fundacja, restauracja czy też obiekt o przeznaczeniu kulturalnym.

JEDYNA TAKA W CENTRUM SIEDLEC!

Nieruchomość jest dostępna dla nabywcy od chwili publikacji ogłoszenia.

Galeria obiektu