Kamienica w Centrum Jeleniej Góry Okazja Inwestycyjna

Oferta dotyczy barokowej Kamienicy na działce 186 m2, harmonijnie wpisanej w krajobraz ścisłego centrum zabytkowej części miasta Jelenia Góra w województwie dolnośląskim.

        Nieruchomość jest położona przy ul. Krótkiej a jej lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ zabytkowa część miasta „starówka” zawsze jest do dyspozycji dla zwiedzających i to przez całą dobę, co sprawia że inwestycja ta może być wykorzystana pod każdy rodzaj działalności komercyjnej jak i spełniać funkcję mieszkalną, gdyż posiada niezbędne do tego wykończenie wewnętrzne.

    W sąsiedztwie nieruchomości znajduja się budynki mieszkalne i budynki o funkcji mieszkalno-usługowej oraz użyteczności publicznej m.in. kina, muzeum, restauracje, hotele, sklepy, banki, ratusz czy kościół świętego Erazma. Położenie kamienicy w ścisłym centrum zabytkowej części miasta sprawia, że dojazd do niej jest dobry zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak również w indywidualnym zakresie, należy wspomnieć o licznych trasach rowerowych w tejże okolicy. Dodatkowo warto podkreślić strategiczne położenie m.in.: dworzec PKS znajduje się w odległości 600 mod obiektu.
Powierzchnia całkowita budynku: 603,30 m2.
    W skład nieruchomości wchodzi działka gruntu o pow. 186 m2., budynek murowany kamienicy 4 piętrowy z „wysokim” podpiwniczeniem(dodatkowa kondygnacja), z poddaszem użytkowym o kubaturze 2773,7 m³.
Budynek wykonany jest z cegły; konstrukcja jego dachu wykonana jest z drewna i pokryta dachówką. Składa się z 10 pokoi i 6 innych pomieszczeń (np. pomieszczenie o przeznaczeniu szczególnym-sejf). Łazienki są wyposażone we wszystkie niezbędne sanitariaty oraz kompletne okładziny ścian i sufitów na każdym poziomie. Ściany (zewnętrzne) otynkowane z dobrze widocznymi elementami architektonicznymi z okresu XVIII- XIX wieku . Stopnice schodów wewnątrz marmurowe, poręcze  z drewna. Stolarka okienna , drzwi wewnętrzne  drewniane  w dobrym stanie. Ściany otynkowane. Podłogi drewniane(parkiety) i kamienne , w niektórych pomieszczeniach pokryte wykładziną .Okładziny ścian i sufitów do kosmetycznego remontu. Budynek posiada następujące media: elektryczne, wodno-kanalizacyjne, podłączenie do centralnego ogrzewania z węzła cieplnego, a w piwnicy/jako alternatywa z własnego pieca. Dodatkowo niezbędne w dzisiejszych czasach takie instalacje jak telefoniczna czy alarmowa. Znajdujący się centralnie wewnątrz "Świetlik” wiodący od dachu do parteru poza oświetleniem niższych pięter dodatkowo tworzy przestrzeń, którą można zagospodarować np. na windę.
Należy również wspomnieć o przyznanej w ubiegłych latach nagrodzie II stopnia od Ministerstwa Kultury za odnowienie i uratowanie obiektu zabytkowego.

W chwili obecnej budynek spełnia wymagania przewidziane dla komercyjnych powierzchni biurowych o wysokim standardzie, do użytku "od zaraz". 

 

Galeria obiektu